Карантинні обмеження " Червоного" рівня епіднебезпеки.

На засіданні Державної комісії ТЕБ та НС від 27.10.2021 року комісія вирішила встановити з 00 год. 00 хв. 30 жовтня 2021 р. “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території Чернігівської області та запровадити обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для червоного рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Громади Чернігівщини можуть залишитися без бюджетів розвитку та залишків освітньої субвенції

> Уряд подав до Верховної Ради зміни до Бюджетного кодексу України. Законопроект № 6062 зокрема передбачає ліквідацію бюджетів розвитку міст та дозволить Міністерству фінансів і місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад. > Згідно із законопроектом, ліквідацію місцевих бюджетів розвитку заплановано на 2023 рік. Бюджет розвитку - складова спеціального фонду місцевого бюджету. Органи місцевого самоврядування з бюджету розвитку зокрема здійснюють видатки на соціально-економічний розвиток, будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію об’єктів ЖКГ та соціально-культурної сфери. > Проектом закону №6062 передбачається перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку в загальний фонд. Таким чином, доходи розвитку будуть спрямовані на поточні витрати, наприклад, на заробітну плату. > Також законопроект дозволяє забирати у місцевих бюджетів невикористані залишки освітньої державної субвенції, що заборонить місцевим органам самоврядування використовувати можливість накопичення цих грошей. > Запропонований урядом законопроект значно розширює контрольні функції Міністерства фінансів і місцевих державних адміністрацій. Через суд ці установи зможуть зупиняти рішення місцевих рад про бюджет, навіть до закінчення судового розгляду справи. > Такі зміни – пряме втручання держави у самостійність місцевого самоврядування. Це може призвести до блокування роботи виконавчих органів місцевої ради, в свою чергу жителі громад не зможуть отримати гарантовані державою послуги. > Окрім того, законопроєкт № 6062 пропонує 70% надходжень від викупу земельних ділянок комунальної власності зараховувати до держбюджету. Такі ініціативи є неприпустимими, адже місцеві бюджети втратять частину від цих доходів.