Земельні послуги на Гіді з державних послуг

Плануєте зареєструвати земельну ділянку, затвердити проєкт землеустрою або внести відомості про межі частини ділянки до Державного земельного кадастру? Гід з державних послуг підкаже як та за який час це можна зробити - https://thedigital.gov.ua/news/zemelni-poslugi-na-gidi-z-derzhavnikh-poslug

Прес-випуск Заробітна плата в області в грудні 2021 року

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників  підприємств, установ та організацій Чернігівської області в грудні 2021 року  становила 13537 грн. Це в 2,1 раза вище мінімальної заробітної плати (6500 грн) та на 24,0% – ніж рік тому. Реальна заробітна плата (з урахуванням змін споживчих цін) порівняно з груднем 2020 року зросла на 12,1%. Найвищий рівень оплати праці зафіксовано в установах державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (19830 грн), на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар’єрів (19407 грн), в установах фінансової та страхової діяльності (18794 грн), на підприємствах постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (18566 грн), сільського, лісового господарства та рибного господарства (17867 грн), виробництва електричного устатковання (16815грн). Найменшою була заробітна плата працівників, зайнятих у тимчасовому розміщуванні й організації харчування, у виробництві меблів, іншої продукції, ремонті і монтажі машин і устатковання, у сфері творчості, мистецтва та розваг, в операціях з нерухомим майном, де нарахування не перевищили 65,1% середнього рівня в економіці області. Серед регіонів України найвищий рівень оплати праці спостерігався в м.Києві (26759 грн), найнижчий – у Кіровоградській (13331 грн).

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни!

За матеріалами Служби безпеки України Апеляційний суд Чернігівської області остаточно затвердив рішення про покарання іноземця – мешканця Чернігова за поширення публічних закликів до війни. Слідством встановлено, що громадянин однієї з пострадянських країн, який проживав в нашій державі, поширював у соціальних мережах заклики до агресивної війни та розв’язання воєнного конфлікту, а також матеріали щодо нібито домінування так званої «слов’янської держави» над іншими народами.Чоловік належав до одного з радикальних релігійних угруповань, створених на території РФ, яке проповідує антиукраїнську ідеологію та підтримує агресивну політику країни-агресора до України. У помешканнях зловмисника правоохоронці виявили вогнепальну зброю та вибухові речовини. Засоби ураження вилучені із незаконного обігу. Спецслужбою також зібрані вагомі докази того, що публічні висловлювання, оприлюднені фігурантом кримінального провадження у соціальних мережах, містять пряму пропаганду війни і спрямовані на розв’язання агресивної війни. За рішенням суду зловмисника визнано винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених статтями 436 (пропаганда війни) та 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинам) Кримінального кодексу України. Вирок набув законної сили. Управління СБ України в Чернігівській області

Чим загрожує зловживання статусом безробітного?

Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних.