Щодо перебування на обліку  суб’єктів господарювання  у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області

Щодо перебування на обліку суб’єктів господарювання у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області

Станом на 01.07.2024 у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області кількість основних платників податків становить 66917 осіб, в т.ч. 24020 юридичних осіб, 42394 фізичні особи-підприємці та 503 фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та не є ФОП. Кількість основних платників податків, які не перебувають в процесі припинення – 62308, в т.ч. 20942 юридичні особи та 41366 фізичних осіб - підприємців.  Платники податків, які стоять на обліку за неосновним місцем обліку як платники окремих податків: 5615 юридичних осіб та 3918 фізичних осіб-підприємців.

До уваги власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності

Державна податкова служба України з метою правильного застосування ставок податку і податкових пільг із земельного податку рекомендує розглянути матеріали, які розміщені на вебпорталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, щодо цільового призначення земельної ділянки та перевірити коректність інформації щодо цільового призначення земель, які обліковуються у Державному земельному кадастрі, і у разі необхідності привести дані у відповідність до вимог земельного законодавства.

Як фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку (крім е-резидента) відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування та у яких випадках така відмова є обов’язковою?

Відповідно до п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 298.2.1 – 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

Податківці проводять перевірки та виявляють порушників

Відділом фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області на постійній основі здійснюється робота щодо виявлення фактів порушень законодавства суб’єктами господарювання, щодо порядку проведення розрахунків з покупцями та ведення обліку підакцизних товарів.

Ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та зберігання пального можна отримати   у ДПІ за місцем здійснення діяльності

Ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та зберігання пального можна отримати у ДПІ за місцем здійснення діяльності

В управлінні контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадують платникам податків, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них відповідних ліцензій.

Бюджети Чернігівщини у квітні 2024 року отримали  1,7 млрд гривень податків

Бюджети Чернігівщини у квітні 2024 року отримали 1,7 млрд гривень податків

Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення коштами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.

Головне управління ДПС у Чернігівській області закликає підприємців не піддаватись на провокації шахраїв

До Головного управління ДПС у Чернігівській області надходить інформація від суб’єктів підприємницької діяльності про те, що до них телефонують невстановлені особи (зокрема з телефонних номерів: 0988736664, 0686921727), які представляються працівниками Головного управління ДПС у Чернігівській області, та шахрайським шляхом намагаються виманити гроші.

Звертаємо увагу платників податків, що в електронному кабінеті можна отримати Витяг щодо стану розрахунків

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що з 1 травня 2024 року в електронному кабінеті платника є доступним отримання Витягу щодо стану розрахунків (далі - Витяг), починаючи з 2013 року за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості.

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи,  повідомляє таке.

Бюджети Чернігівщини отримали 1,7 мільярди гривень податків у березні 2024 року

Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків у цей нелегкий для нашої країни час. Дякуємо кожному платнику, який здійснює свій внесок в економічну безпеку нашої держави, в забезпечення коштами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.