Фото без опису

Як стати на облік як внутрішньо переміщена особа та оформити виплати на проживання у разі втрати паспорта?

Одне з головних питань, що турбує багатьох переселенців, які перемістилися із районів бойових дій та втратили документи, є як зареєструватись та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом

У Кодексі законів про працю України (далі – КЗпП) закріплено нову форму трудового договору – «Трудовий договір з нефіксованим робочим часом», як особливий вид трудового договору, умовами якого заздалегідь не встановлено конкретний час виконання роботи, а обов’язок працівника виконувати таку роботу, яка виникає виключно у разі надання власником або уповноваженим ним органом передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно. Типова форма трудового договору з нефіксованим робочим часом має бути затверджена Мінекономіки.

Призначення і виплата військовослужбовцям одноразової грошової допомоги у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності

Відповідно до статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 р. № 2011-XII (із змінами) (далі – Закон) право на одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності мають право:

Порядок сплати аліментів у випадку виїзду одного з батьків за кордон на постійне проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги

Не припиняють права дитини на утримання такі обставини, як переїзд дитини чи одного із батьків – платника аліментів на постійне місце проживання за кордон та зміна ними громадянства.

Порядок надання батькам відпусток при народженні дитини

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» від 15 квітня 2021 року № 1401-IX (далі – Закон) забезпечено рівні можливості матері і батька у догляді за дитиною та запроваджується новий вид відпустки.

Порядок дій спадкоємця у разі успадкування земельної ділянки, яка знаходиться в оренді

Спадкування – це перехід прав та обов’язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Право власності на земельну ділянку в порядку спадкування переходить на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.

Нове у законодавстві про допомогу по безробіттю

26 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній занятості населення, у тому числі молоді та впровадження нових активних програм на ринку праці» 21 вересня 2022 року № 2622-IX (далі – Закон).

Аліменти на утримання батьків.

Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України.