Одне з головних питань, що турбує багатьох переселенців, які перемістилися із районів бойових дій та втратили документи, є як зареєструватись та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2022 р. № 755 було внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509, а саме, у разі відсутності документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, під час подання заяви про взяття на облік у період дії воєнного стану заявник пред’являє відображення в електронній формі інформації, що міститься у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України або її спеціальний статус, сформованих засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або єДокумент, або довідку про подання документів для оформлення паспорта громадянина України, видану центром надання адміністративних послуг, державним підприємством, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремленим підрозділом, територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС, за формою згідно з додатком 3 до вказаного Порядку, для осіб, яких ідентифіковано за відомостями Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи ДМС.

Тобто, для того, щоб стати на облік та оформити виплати на проживання, переселенцям достатньо надати довідку від ДМС України або тимчасовий документ, який посвідчує особу під час воєнного стану – єДокумент, доступний у застосунку «Дія».

Дана довідка передбачає наявність фотокартки/фотозображення заявника, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), інформацію про місце народження та про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особи.

ВАЖЛИВО! Ця довідка стосується тільки взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у період дії воєнного стану, а також надання допомоги на проживання ВПО.

 

Сектор «Славутицьке бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.