Фото без опису

 

У зв’язку з карантином, введеним на території України для унеможливлення поширення COVID-19, всі центри крові в нашій державі перебувають у кризовому стані через дефіцит донорської крові.

При цьому, заклади охорони здоров’я щодня потребують застосування компонентів крові для підтримки життя і здоров’я тисяч онкохворих людей, породіль, травмованих українських військових, людей, для яких компоненти крові є життєво важливими.

Для стабілізації ситуації з наявністю донорської крові в Україні, проєкт ВМГО “Асоціація молодих донорів України” - ДонорUA, спільно з Фундацією “Варто Жити” та представниками бізнесу - онлайн-сервісом Uklon та Національною Мережею АЗС WOG - запустили проєкт #таксідлядонора, який дає можливість донору безкоштовно скористатись послугами таксі для поїздки в центр крові і назад. Сьогодні проєкт діє у 7 містах України (Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків, Полтава, Суми) і буде поширений ще на 16 міст.

Проте, наразі все ще замало потенційних донорів використовують дану послугу.

У зв’язку з цим, просимо вас сприяти розвитку ініціативи #таксідлядонора у підпорядкованому вам регіоні.

Для цього пропонуємо поширити наступну інформацію http://www.vartozhyty.com.ua/taxifordonor на офіційних сайтах ОДА та в соціальних мережах, а також - розмістити інформацію про ініціативу на бігбордах в межах міст, де діє послуга.

Важливим елементом контролю наявності донорської крові в центрах є постійний відкритий моніторинг. З цією метою на платформі ДонорUA було створено відповідний розділ https://donor.ua/centers/monitor, куди мають доступ всі центри крові України, для внесення даних по своєму закладу. На жаль, лише 17 центрів крові використовують цей інструмент у своїй роботі. Просимо вас провести відповідну роботу з центрами крові підпорядкованої вам області у необхідності використання платформи, для автоматизації та підвищення якості своєї роботи, а також, для надання можливості донорам самостійно відслідковувати рівень запасів крові у конкретному центрі, що значно полегшить роботу центрів крові пов’язану з адмініструванням вхідних запитів від донорів та допоможе контролювати скупчення людей у центрі, що є вкрай важливим під час пандемії.