Про розвиток в Чернігівській області сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

В області налічується 1990 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 1857 осіб (або 93,3% від загальної чисельності таких дітей) вже знаходяться у сімейних формах виховання: 1330 – у сім’ях опікунів, піклувальників; 527 – у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Про COVID-19 та вакцинацію

COVID-19 − це інфекційне захворювання, викликане новим коронавірусом під назвою SARS-CoV-2. Передається через прямий, непрямий або тісний контакт із іншою людиною, яка має вірус, через заразні виділення або крапельним шляхом, коли інфікована людина кашляє, чхає, розмовляє або, наприклад, співає. Найпоширенішими симптомами є висока температура, кашель та втома. Менш поширені, але серйозніші симптоми включають утруднене дихання або задишку, втрату смаку або запаху, біль або відчуття здавлювання у грудях. І хоча більшість людей із COVID-19 мають легкі симптоми і середню тяжкість перебігу захворювання та одужують вже за 2-6 тижнів, пацієнтам із тяжким перебігом може знадобитися госпіталізація, а їхній стан може загрожувати життю. Деякі пацієнти можуть мати симптоми або наслідки, які тривають або повторюються довший період часу (іноді це називають пост-ковідним станом або тривалим перебігом COVID).